راه اندازی ورکشاپ آموزشی سیستم ثبت اعتبارات عامه در زون جنوب غرب

Mpoya
شنبه ۱۳۹۸/۶/۱۶ - ۹:۱
راه اندازی ورکشاپ آموزشی سیستم ثبت اعتبارات عامه در زون جنوب غرب

د افغانستان بانک ورکشاپ آموزشی سیستم ثبت اعتبارات عامه را در زون جنوب غرب، راه اندازی نمود.

هدف از این ورکشاپ شناسایی سیستم های ثبت حقوق اموال رهنی و ثبت سیستم اعتبارات عامه بوده که توسط بانک جهانی تمویل و راه اندازی گردیده است.

طی این ورکشاپ آموزشی محترم عبدالناصر سهاک معاون آمریت عمومی ثبت اعتبارات عامه، در مورد سیستم های ثبت اعتبارات صحبت نموده و معلومات کامل را با شرکت کنندگان این برنامه، شریک نمود.

معاون ثبت اعتبارات عامه گفت که هم اکنون بانک های تجارتی و مؤسسات مالی در کشور در مقابل 14 ابزار وام می دهند که نقش مهمی در توسعه و پیشرفت تشبثات خرد و کوچک دارد.

در همین حال، محترم نعیم اکبري آمر زون جنوب غرب پیرامون مزایای سیستم ثبت اعتبارات عامه صحبت کرد و ایجاد چنین ورکشاپ ها را با ارزش عنوان نمود.

گفتنی است که در این ورکشاپ نمایندگان بانکهای تجارتی، مؤسسات مالی، تجار و انجمن صنایع دستی زنان برگزار حضور داشتند.

باید گفت که د افغانستان بانک همواره تلاش می نماید تا زمینه تسهیل دسترسی به قرضه را برای متشبثین بمنظور رشد تجارت فراهم نماید.

آخرین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۱۳:۹
Background image

د افغانستان بانک پیرامون بانکداری اسلامی و ترویج پول ملی دیدگاه علمای کشور را اخذ می نماید

کابل، 8 حوت 1398 هیئت رهبری د افغانستان بانک در تداوم نشست  با علما کشور اینبار نیز پیرامون ترویج هرچه بیشتر پول ملی و موضوعات بانکداری اسلامی و خدمات مالی با سه تن از علمای کشور دکتور. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۱۲:۳۹
Background image

د افغانستان بانک 30 میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

کابل، 8 حوت 1398_ د افغانستان بانک الی مبلغ 30 میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز شنبه مؤرخ 1398/12/10 ه ش بطور لیلام بفروش می رساند. د افغانستان بانک بمنظور اشتراک در این. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۷ - ۱۵:۴
Background image

ستایش از تلاش های استفاده از پول ملی در داد و ستد های تجارتی

کابل، 6 حوت 1398 - د افغانستان بانک از تلاش های جامعه مدنی  در راستای ترویج هرچه بیشتر پول ملی هنگام داد و ستد و خرید و فروش  روزانه، قدر دانی نمود.

محترم واحد الله نوشیر سرپرست و. . .

بازگشت به خبر