تدویر جلسه با صرافان و عرضه کنندگان خدمات پولی ولایت کندهار

Mpoya
شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۵ - ۱۰:۳۲
تدویر جلسه با صرافان و عرضه کنندگان خدمات پولی ولایت کندهار

6 محرم الحرام 1444- جلسه ای با صرافان و عرضه کنندگان خدمات پولی ولایت کندهار به ریاست محترم نوراحمد آغا معاون اول د افغانستان بانک در زون جنوب غرب د افغانستان بانک تدویر گردید.

در این جلسه محترم نوراحمد آغا در مورد نیاز، ارزش و اجرای طرح ایجاد شده برای صرافان و عرضه کنندگان خدمات پولی به تفصیل صحبت نموده و این طرح را در میکانیزه سازی این سکتور با ارزش خواند.

وی این طرح را برای تقویت فعالیتهای صرافان و سکتور مالی کشور ضروری خواند و خاطرنشان کرد که تسهیلات زیادی برای صرافان و عرضه کنندگان خدمات پولی در این زمینه در نظر گرفته شده است.

محترم نوراحمد آغا از صرافان و عرضه کنندگان خدمات پولی خواست تا برای گرفتن جواز بر اساس طرح جدید به د افغانستان بانک مراجعه کنند تا دفاتر آنها توسط کمیته تعیین شده بسته نشود.

شایان ذکر است که در این جلسه محترم احمد ظاهر ناصرزی آمر عمومی نظارت بر موسسات مالی غیربانکی و محترم ملا عبدالصمد منصوری آمر عمومی زون جنوب غرب و  تعداد کارمندان این بانک نیز شرکت داشتند.

باید گفت که پیش از این نشستی با صرافان و عرضه کنندگان خدمات پولی در ولایت هلمند نیز برگزار شده بود که طی آن معلومات لازم به صرافان و ارائه دهندگان خدمات پولی داده شد.

وروستي خبرونه

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۱۵ - ۱۳:۱۵
Background image

افغانستان ته د ۴۰ میلیونه ډالرو د بشري مرستو  بله کڅوړه را ورسېده

۱۴۴۴ جمادي الاول ۱۲ مه -  افغانستان ته د ۴۰ میلیون ډالرو نغدي بشري مرستې بله کڅوړه را ورسېده او په کابل کې یو سوداګریز بانک ته و سپارل شوه. دا په روانه اونۍ کې دویمه کڅوړه ده چې. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۱۵ - ۱۰:۵۸
Background image

د افغانستان بانک 16 میلیونه امریکايي ډالره لیلاموي

1444 جمادی الاول 12 مه - د افغانستان بانک غواړي چې د 1444 کال د جمادی الاول د میاشتې په 13 نېټه (16/09/1401) د  چهار شنبې په ورځ د داوطلبۍ له لارې تر (16) میلیونه امریکايي ډالرو پورې د. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۴ - ۱۱:۴۵
Background image

فغانستان ته د ۴۰ میلیون ډالرو نغده د بشري مرستې کڅوړه را ورسېده

۱۴۴۴ جمادي الاول ۱۱ مه -  افغانستان ته د ۴۰ میلیون ډالرو نغدي بشري مرستې کڅوړه را ورسېده او په کابل کې یو سوداګریز بانک ته و سپارل شوه.

د افغانستان بانک د هر هغه اصولي اقدام چې هېواد. . .

بېرته خبرونه ته