عقد تفاهمنامه دو جانبه فی مابین د افغانستان بانک و اداره انکشاف ملی ریاست جمهوری

Mpoya
شنبه ۱۴۰۰/۵/۲ - ۱۷:۱۴
عقد تفاهمنامه دو جانبه فی مابین د افغانستان بانک و اداره انکشاف ملی ریاست جمهوری

2 اسد 1400- د افغانستان بانک بر مبنای بند 2 ماده 14 قانون اساسی، فرمان جلالتمآب رییس جمهور کشور و راهکارهای اخیر دولت جمهوری اسلامی افغانستان بمنظور  رشد پایدار اقتصادی و تسهیل شرایط و روند قرضه دهی از سوی بانکهای تجارتی به سکتور خانه سازی برای شهروندان کشور، امروز یک تفاهمنامه دوجانبه را با اداره عملیاتی و حمایوی انکشاف ملی ریاست جمهوری به امضا رسانید.

در این جلسه که بشکل آنلاین برگزار گردیده بود، ابتدا محترم اجمل احمدی سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک صحبت نموده گفت که این تفاهمنامه بمنظور فراهم آوری سهولت های قرضه دهی از سوی بانکهای تجارتی هم به شرکت های خانه سازی و هم برای شهروندان مد نظر گرفته شده و تلاش خواهیم کرد تا سکتور بانکی را در مسیر قرار دهیم که نقش موثری خود را در راستای رشد اقتصادی کشور ایفا نماید.

محترم احمدی در قسمت دیگر از سخنانش افزود که د افغانستان بانک منحیث بانک مرکزی کشور با طرح و تدوین طرزالعمل های کارا و موثر نظام بانکی افغانستان را تشویق به سرمایه گذاری در پروژه های عام المنفعه می کند که همزمان هم سکتور بانکی کشور به فعالیت در آمده و هم هموطنان عزیز از سهولتهای ارائه شده چه به شکل مستقیم و چه هم غیر مستقیم مستفید شوند.

متعاقباً؛ محترم احمد وفی امین رییس اداره عملیاتی و حمایوی انکشاف ملی ریاست جمهوری ضمن قدردانی از تلاش های محترم احمدی در راستای زمینه سازی برای تسهیل شرایط قرضه دهی به سکتور های مختلف اقتصادی کشور، بخصوص قرضه مسکن برای هموطنان، گفت که زمینه سازی برای رشد پروژه های عام المنفعه از سوی بانکها میتواند نقش بارزی را در رشد و شکوفایی اقتصاد و خودکفایی افغانستان داشته باشد.

آخرین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۴ - ۱۶:۱۸
Background image

یک مقدار پول نقد بدست آمده از مقامات حکومت سابق، به د افغانستان بانک سپرده شد

۲۴ سنبله ۱۴۰۰- یک مقدار پول نقد که از اقامتگاه محترم امرالله صالح، معاون اول حکومت پیشین کشور و تعدادی از مقامات بلند رتبه اسبق بدست آمده بود، توسط مسئولین ا.ا.ا به د افغانستان بانک. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۴ - ۱۵:۱۶
Background image

اطلاعیۀ د افغانستان بانک

مطابق مادۀ سی و سوم قانون د افغانستان بانک پول رایج و واحد پولی افغانستان افغانی است. بناءً از عموم افغان ها، دوایر و مؤسسات دولتی و خصوصی خواسته میشود تا در قرار داد ها و سایر معاملات. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۲۳ - ۱۵:۵۹
Background image

پیام محترم الحاج عبدالقاهر سرپرست کُل د افغانستان بانک

بسمه تعالی

پیام محترم الحاج عبدالقاهر سرپرست کُل د افغانستان بانک

الحمدالله والصلاۀ والسلام علی رسول الله

هموطنان عزیز!

د افغانستان بانک به همه هموطنان عزیز اطمینان میدهد که بانک. . .

بازگشت به خبر