عقد تفاهمنامه دو جانبه فی مابین د افغانستان بانک و اداره انکشاف ملی ریاست جمهوری

Mpoya
شنبه ۱۴۰۰/۵/۲ - ۱۷:۱۴
عقد تفاهمنامه دو جانبه فی مابین د افغانستان بانک و اداره انکشاف ملی ریاست جمهوری

2 اسد 1400- د افغانستان بانک بر مبنای بند 2 ماده 14 قانون اساسی، فرمان جلالتمآب رییس جمهور کشور و راهکارهای اخیر دولت جمهوری اسلامی افغانستان بمنظور  رشد پایدار اقتصادی و تسهیل شرایط و روند قرضه دهی از سوی بانکهای تجارتی به سکتور خانه سازی برای شهروندان کشور، امروز یک تفاهمنامه دوجانبه را با اداره عملیاتی و حمایوی انکشاف ملی ریاست جمهوری به امضا رسانید.

در این جلسه که بشکل آنلاین برگزار گردیده بود، ابتدا محترم اجمل احمدی سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک صحبت نموده گفت که این تفاهمنامه بمنظور فراهم آوری سهولت های قرضه دهی از سوی بانکهای تجارتی هم به شرکت های خانه سازی و هم برای شهروندان مد نظر گرفته شده و تلاش خواهیم کرد تا سکتور بانکی را در مسیر قرار دهیم که نقش موثری خود را در راستای رشد اقتصادی کشور ایفا نماید.

محترم احمدی در قسمت دیگر از سخنانش افزود که د افغانستان بانک منحیث بانک مرکزی کشور با طرح و تدوین طرزالعمل های کارا و موثر نظام بانکی افغانستان را تشویق به سرمایه گذاری در پروژه های عام المنفعه می کند که همزمان هم سکتور بانکی کشور به فعالیت در آمده و هم هموطنان عزیز از سهولتهای ارائه شده چه به شکل مستقیم و چه هم غیر مستقیم مستفید شوند.

متعاقباً؛ محترم احمد وفی امین رییس اداره عملیاتی و حمایوی انکشاف ملی ریاست جمهوری ضمن قدردانی از تلاش های محترم احمدی در راستای زمینه سازی برای تسهیل شرایط قرضه دهی به سکتور های مختلف اقتصادی کشور، بخصوص قرضه مسکن برای هموطنان، گفت که زمینه سازی برای رشد پروژه های عام المنفعه از سوی بانکها میتواند نقش بارزی را در رشد و شکوفایی اقتصاد و خودکفایی افغانستان داشته باشد.

آخرین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۵ - ۱۵:۱۲
Background image

بسته ۳۲ میلیونی دیگر از کمک های بشردوستانه وارد افغانستان شد

۵ دلو ۱۴۰۰ به سلسله کمک های بشردوستانه امروز بسته ۳۲ میلیون دالري دیگر بگونه نقد به افغانستان رسید.

د افغانستان بانک از کمک های بشردوستانه جامعه جهانی استقبال می کند و خواستار. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۴ - ۱۱:۱۸
Background image

رهبری د افغانستان بانک به اصل شایسته سالاری و حفظ ظرفیت های مسلکی متعهد است

با توجه به اصلاحات آخیر یک تعداد کارمندان نمایندگی های زون های ساحوی به حالت انتظار با معاش قرار گرفتند. د افغانستان بانک با درنظرداشت اصول اداری و تعهدی که نسبت به حفظ ظرفیت های مسلکی. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۳ - ۱۶:۳۸
Background image

به سلسله کمک های بشردوستانه ۳۲ میلیون دالر امریکایی امروز به کابل رسید

۳  دلو ۱۴۰۰- به سلسله کمک های بشردوستانه ۳۲ میلیون دالر امریکایی الیوم به کابل رسید.

د افغانستان بانک منحیث بانک مرکزی کشورکه بر سیستم بانکی نظارت دارد، این کمک بشر دوستانه را که پول. . .

بازگشت به خبر