تا شش ماه دیگر قادر خواهید بود تا پرداخت های تانرا در سراسر کشور از طریق موبایل انجام دهید

Mpoya
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۵ - ۹:۲۰
تا شش ماه دیگر قادر خواهید بود تا پرداخت های تانرا  در سراسر کشور از طریق موبایل انجام دهید

 4حوت 1399- د افغانستان بانک اخیراً به دستاورد های قابل ملاحظه ای در امر الکترونیک سازی تادیات و اتصال سیستم های عواید و گمرکات وزارت محترم مالیه به سیستم بین البانکی نایل شده است که طی ده سال گذشته بی سابقه است.

کار الکترونیک سازی تادیات کوچک و بزرگ حدود 90 درصد تکمیل گردیده و اکنون تمام بانکهای دولتی و خصوصی و سیستم های عواید و گمرکات وزارت محترم مالیه، همچنان حدود چهار هزار مارکیت و دکان به این سیستم وصل گردیده اند. در آینده نزدیک تادیه معاشات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور نیز از این طریق پرداخت خواهد شد.

 با تطبیق این روند جریان داد و ستد نقده کاهش یافته، جمعآوری عواید به شکل الکترونیک صورت گرفته و در امر جلوگیری از فساد اداری و در کُل به وجود آوردن یک نظام مالی عصری، سالم و شفاف کمک قابل ملاحظه ای خواهد کرد.

در نظر است تا یک ماه دیگر همه شرکت های مخابراتی به این سیستم وصل شده و الی شش ماه آینده هموطنان عزیز قادر خواهند بود تا از طریق موبایل پرداخت های خود را تنظیم و خریداری های خود را بشکل سهل، سریع و شفاف انجام دهند.

آخرین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۲ - ۱۰:۴۵
Background image

د افغانستان بانک 28 میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

کابل، 22 حمل 1400_ د افغانستان بانک الی مبلغ 28 میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز دوشنبه مؤرخ 1400/01/23 ه ش بطور لیلام بفروش می رساند. د افغانستان بانک بمنظور اشتراک در این. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱/۱۹ - ۱۲:۱۶
Background image

محترم اجمل احمدی سرپرست د افغانستان بانک با سفیر کشور ترکمنستان دیدار نمود

19  حمل 1400- محترم اجمل احمدی سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک طی جلسه ای با سفیر کشور ترکمنستان دیدار نموده و روی موضوعات مختلف اقتصادی، روابط تجارتی دو کشور و فعالیتهای بانکی و مالی. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۱/۱۶ - ۱۰:۴۰
Background image

محترم اجمل احمدی سرپرست د افغانستان بانک با سفیر کشور هند تدویر جلسه نمود

 15حمل 1400- محترم اجمل احمدی سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک طی جلسه ای با سفیر کشور هند مقیم کابل دیدار نموده و روی موضوعات مختلف اقتصادی، روابط تجارتی دو کشور و فعالیتهای بانکی و. . .

بازگشت به خبر