تلاش در جهت ترویج هر چه بیشتر پول ملی از طریق مقامات عالی رتبه ولایتی

Mpoya
پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۱۲:۳۶
تلاش در جهت ترویج هر چه بیشتر پول ملی از طریق مقامات عالی رتبه ولایتی

مسؤلان زون شمال د افغانستان بانک به تاسی از  مفاد طرح ترویج افغانی برای سال مالی 1398 به تاریخ های 4 و 7 عقرب 1398 با مقامات  ولایتی بلخ، مسؤلان شورای ولایتی، ریاست معارف و ریاست حج و اوقاف آن ولایت دیدار و روی تبلیغ و ترویج پول ملی حین داد و سُتد های داخلی و چگونگی جلوگیری از مندرس شدن زود هنگام آن گفتگو نمودند.

در این دیدار ها ابتدا محترم محمد اسرار پویا معاون و سرپرست زون شمال در رابطه به اهمیت استفاده از پول ملی در تمام معاملات  تجارتی صحبت نموده و در زمینه جلوگیری از مندرس شدن زود هنگام بانکنوتها معلومات ارائه کرد.  متعاقباً محترم شجاع الدین شجاع معاون اداری مقام ولایت بلخ در رابطه به استفاده از پول افغانی در داد و سُتد های  تجارتی تأکید داشته افزودکه  مقام ولایت بلخ وعده هر نوع همکاری را در قسمت ترویج پول افغانی و تشویق و ترغیب مردم به استفاده درست از پول افغانی سپردند.

در حین حال محترم سید عبد الله مسرورمعاون شورای ولایتی این ولایت  گفت که شورای ولایتی هر ولایت به عنوان مظهر تمثیل اراده ملی مردم یک ولایت بوده و با تمام اقشار جامعه در ارتباط است، از همین طریق می تواند تبلیغات مؤثر و مفید را در مورد استفاده از پول افغانی در معاملات و همچنان  شیوه های نگهداری آن به شکل درست تبارز دهد.

به همین ترتیب مسؤلان ریاست محترم حج و اوقاف ولایت بلخ نیز به سهم خویش وعده همکاری با د افغانستان بانک را در امر تبلیغ ترویج و حفظ و نگهداری درست از بانکنوتهای افغانی را دادند.

 از سوی هم مسؤلان معارف ولایت بلخ از موضوع ترویج و استفاده از پول افغانی در داد وسُتد های روزمره و طُرق نگهداشت آن اظهار خرسندی نموده وعده سپردند تا موضوع را از طریق آمرین و مدیران مکاتب در لابلای دروس برای متعلمین و دانش آموزان اطلاع رسانی نمایند.

باید یاد آور شد که این مسؤلان  همچنان با ریاست محترم شاروالی مزار شریف، ریاست شاروالی سرپل،ریاست حج و اوقاف سرپل، ریاست معارف سرپل، شورای ولایتی سرپل، ریاست شاروالی میمنه، ریاست معارف جوزجان و سایر ادارات مربوطه نیز روی جلوگیری از مندرس شدن زود هنگام پول افغانی دیدار و گفتگو کردند.

آخرین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۴ - ۱۰:۰
Background image

د افغانستان بانک 42 میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

کابل،24 سرطان 1399_ د افغانستان بانک الی مبلغ 42 میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز چهارشنبه مؤرخ 25/04/1399 ه ش بطور لیلام بفروش می رساند. د افغانستان بانک بمنظور اشتراک در این. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۱۵:۲۸
Background image

تدویر جلسه آغاز برنامه "ECF جدید" با صندوق بین المللی پول

۱۷ سرطان سال ۱۳۹۹ محترم اجمل احمدی سرپرست د افغانستان بانک با هیئت صندوق بین المللی پول در آغاز برنامه ECF  جدید تدویر جلسه نمود.

در این جلسه، تیم تخنیکی صندوق بین المللی پول، تیم. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۵:۳۶
Background image

محترم اجمل احمدی سرپرست د افغانستان بانک

محترم اجمل احمدی سرپرست د افغانستان بانک به روز یک شنبه مورخ (  ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ) در  کمیسیون های محترم اقتصاد ملی و  مالی و بودجه ولسی جرگه در مورد ‌دوسیه های فساد در د افغانستان بانک دعوت. . .

بازگشت به خبر