تلاش در جهت ترویج هر چه بیشتر پول ملی از طریق مقامات عالی رتبه ولایتی

Mpoya
پنجشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۱۲:۳۶
تلاش در جهت ترویج هر چه بیشتر پول ملی از طریق مقامات عالی رتبه ولایتی

مسؤلان زون شمال د افغانستان بانک به تاسی از  مفاد طرح ترویج افغانی برای سال مالی 1398 به تاریخ های 4 و 7 عقرب 1398 با مقامات  ولایتی بلخ، مسؤلان شورای ولایتی، ریاست معارف و ریاست حج و اوقاف آن ولایت دیدار و روی تبلیغ و ترویج پول ملی حین داد و سُتد های داخلی و چگونگی جلوگیری از مندرس شدن زود هنگام آن گفتگو نمودند.

در این دیدار ها ابتدا محترم محمد اسرار پویا معاون و سرپرست زون شمال در رابطه به اهمیت استفاده از پول ملی در تمام معاملات  تجارتی صحبت نموده و در زمینه جلوگیری از مندرس شدن زود هنگام بانکنوتها معلومات ارائه کرد.  متعاقباً محترم شجاع الدین شجاع معاون اداری مقام ولایت بلخ در رابطه به استفاده از پول افغانی در داد و سُتد های  تجارتی تأکید داشته افزودکه  مقام ولایت بلخ وعده هر نوع همکاری را در قسمت ترویج پول افغانی و تشویق و ترغیب مردم به استفاده درست از پول افغانی سپردند.

در حین حال محترم سید عبد الله مسرورمعاون شورای ولایتی این ولایت  گفت که شورای ولایتی هر ولایت به عنوان مظهر تمثیل اراده ملی مردم یک ولایت بوده و با تمام اقشار جامعه در ارتباط است، از همین طریق می تواند تبلیغات مؤثر و مفید را در مورد استفاده از پول افغانی در معاملات و همچنان  شیوه های نگهداری آن به شکل درست تبارز دهد.

به همین ترتیب مسؤلان ریاست محترم حج و اوقاف ولایت بلخ نیز به سهم خویش وعده همکاری با د افغانستان بانک را در امر تبلیغ ترویج و حفظ و نگهداری درست از بانکنوتهای افغانی را دادند.

 از سوی هم مسؤلان معارف ولایت بلخ از موضوع ترویج و استفاده از پول افغانی در داد وسُتد های روزمره و طُرق نگهداشت آن اظهار خرسندی نموده وعده سپردند تا موضوع را از طریق آمرین و مدیران مکاتب در لابلای دروس برای متعلمین و دانش آموزان اطلاع رسانی نمایند.

باید یاد آور شد که این مسؤلان  همچنان با ریاست محترم شاروالی مزار شریف، ریاست شاروالی سرپل،ریاست حج و اوقاف سرپل، ریاست معارف سرپل، شورای ولایتی سرپل، ریاست شاروالی میمنه، ریاست معارف جوزجان و سایر ادارات مربوطه نیز روی جلوگیری از مندرس شدن زود هنگام پول افغانی دیدار و گفتگو کردند.

آخرین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۴ - ۱۲:۹
Background image

د افغانستان بانک 40 میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

کابل،14 قوس 1398_د افغانستان بانک الی مبلغ 40 میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز شنبه مؤرخ 1398/09/16 ه ش بطور لیلام بفروش می رساند. د افغانستان بانک بمنظور اشتراک در این. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۱۵:۱۲
Background image

هیئت مدیره انستیتیوت مالی و بانکداری افغانستان تدویر جلسه نمود

کابل، 12 قوس 1398- جلسه هیئت مدیره انستیتیوت مالی و بانکداری افغانستان، تحت ریاست محترم واحد الله نوشیر سرپرست و معاون اول د افغانستان بانک راه اندازی شد.

ابتدأ  در این نشست محترم لطف. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۱۰:۵۰
Background image

تدویر جلسه گزارش دهی پیرامون فعالیت های شعبات مختلف د افغانستان بانک

کابل، 12 قوس 1398- هیئت رهبری د افغانستان بانک پیرامون تشریک معلومات فعالیت ها و کارکردهای د افغانستان بانک طی سال مالی 1398 تدویر جلسه نمود.

طی این جلسه که با اشتراک هیئت رهبری، آمرین. . .

بازگشت به خبر