د افغانستان بانک تفاهم نامه همکاری تبادل اطلاعات را با لوی څارنوالی، عقد نمود

Mpoya
دوشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۳ - ۱۴:۲۱
د افغانستان بانک تفاهم نامه همکاری تبادل اطلاعات را با لوی څارنوالی، عقد نمود

کابل، 9 عقرب 1398- د افغانستان بانک تفاهم نامه همکاری تبادل اطلاعات مالی را در امر مبارزه با پولشویی و تمویل تروریزم با اداره محترم لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان، به امضا رساند.

محترم واحد الله نوشیر سرپرست و معاون اول د افغانستان در این جلسه‌ که در سالن کنفرانس های د افغانستان بانک برگزار گردیده بود، روی ارزش و ماهیت این توافق صحبت نموده افزود که این توافق نامه در امر مبارزه با پولشویی ، تمویل تروریزم و مبارزه با سایر جرایم نهایت مهم میباشد.

در همین حال ، محترم خواجه عبدالحق احمدی ، معاون لوی څارنوالی در امر مبارزه با فساد نیز از امضای این توافقنامه به عنوان یک دست آورد مهم در راستای تشریک اطلاعات و معلومات فی میان د افغانستان بانک و اداره لوی څارنوالی یاد کرده افزود که هرچند د افغانستان بانک و لوی څارنوالی قبل از این نیز در این زمینه همکاری داشته اند ، اما امضای چنین توافقی باعث تقویت بیشتر همکاری بین جانبین میگردد.

وی در ادامه گفت که لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان توافق نامه های مشابهی را با چندین نهاد دیگر نیز به امضا رسانیده است كه ما شاهد دستآورد های مهم، بوده ایم.

لازم به ذکر است که در این جلسه نثاراحمد یوسفزی ، آمر عمومی مرکز تحلیل معاملات و راپور های مالی د افغانستان بانک روی ماهیت تفاهم نامه روشنایی انداخته و جزئیات را در اختیار شرکت کنندگان این کنفرانس قرار داد.

وی افزودکه با امضای این توافق نامه با اداره لوی څارنوالی همکاری های تخنیکی بیشتر گردیده و با جرایم پولشویی، تمویل تروریزم و سایر جرایم مالی مبارزه خواهد شد.

آخرین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۱۰:۱۶
Background image

د افغانستان بانک 40 میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

کابل،9 سرطان 1399_ د افغانستان بانک الی مبلغ 40 میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز شنبه مؤرخ 21/04/1399 ه ش بطور لیلام بفروش می رساند. د افغانستان بانک بمنظور اشتراک در این. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۱۵:۲۸
Background image

تدویر جلسه آغاز برنامه "ECF جدید" با صندوق بین المللی پول

۱۷ سرطان سال ۱۳۹۹ محترم اجمل احمدی سرپرست د افغانستان بانک با هیئت صندوق بین المللی پول در آغاز برنامه ECF  جدید تدویر جلسه نمود.

در این جلسه، تیم تخنیکی صندوق بین المللی پول، تیم. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۵:۳۶
Background image

محترم اجمل احمدی سرپرست د افغانستان بانک

محترم اجمل احمدی سرپرست د افغانستان بانک به روز یک شنبه مورخ (  ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ) در  کمیسیون های محترم اقتصاد ملی و  مالی و بودجه ولسی جرگه در مورد ‌دوسیه های فساد در د افغانستان بانک دعوت. . .

بازگشت به خبر