د افغانستان بانک تفاهم نامه همکاری تبادل اطلاعات را با لوی څارنوالی، عقد نمود

Mpoya
دوشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۳ - ۱۴:۲۱
د افغانستان بانک تفاهم نامه همکاری تبادل اطلاعات را با لوی څارنوالی، عقد نمود

کابل، 9 عقرب 1398- د افغانستان بانک تفاهم نامه همکاری تبادل اطلاعات مالی را در امر مبارزه با پولشویی و تمویل تروریزم با اداره محترم لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان، به امضا رساند.

محترم واحد الله نوشیر سرپرست و معاون اول د افغانستان در این جلسه‌ که در سالن کنفرانس های د افغانستان بانک برگزار گردیده بود، روی ارزش و ماهیت این توافق صحبت نموده افزود که این توافق نامه در امر مبارزه با پولشویی ، تمویل تروریزم و مبارزه با سایر جرایم نهایت مهم میباشد.

در همین حال ، محترم خواجه عبدالحق احمدی ، معاون لوی څارنوالی در امر مبارزه با فساد نیز از امضای این توافقنامه به عنوان یک دست آورد مهم در راستای تشریک اطلاعات و معلومات فی میان د افغانستان بانک و اداره لوی څارنوالی یاد کرده افزود که هرچند د افغانستان بانک و لوی څارنوالی قبل از این نیز در این زمینه همکاری داشته اند ، اما امضای چنین توافقی باعث تقویت بیشتر همکاری بین جانبین میگردد.

وی در ادامه گفت که لوی څارنوالی جمهوری اسلامی افغانستان توافق نامه های مشابهی را با چندین نهاد دیگر نیز به امضا رسانیده است كه ما شاهد دستآورد های مهم، بوده ایم.

لازم به ذکر است که در این جلسه نثاراحمد یوسفزی ، آمر عمومی مرکز تحلیل معاملات و راپور های مالی د افغانستان بانک روی ماهیت تفاهم نامه روشنایی انداخته و جزئیات را در اختیار شرکت کنندگان این کنفرانس قرار داد.

وی افزودکه با امضای این توافق نامه با اداره لوی څارنوالی همکاری های تخنیکی بیشتر گردیده و با جرایم پولشویی، تمویل تروریزم و سایر جرایم مالی مبارزه خواهد شد.

آخرین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۲۴ - ۱۱:۲۶
Background image

د افغانستان بانک 40 میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

کابل، 24 قوس 1398_د افغانستان بانک الی مبلغ 40 میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز دوشنبه مؤرخ 1398/09/25 ه ش بطور لیلام بفروش می رساند. د افغانستان بانک بمنظور اشتراک در این. . .

شنبه ۱۳۹۸/۹/۲۳ - ۱۰:۷
Background image

راه اندازی ورکشاپ آموزشی سیستم ثبت اعتبارات عامه پوهنتون کاتب

د افغانستان بانک ورکشاپ آموزشی سیستم ثبت اعتبارات عامه  و ثبت حقوق رهنی بر اموال منقول را در پوهنتون کاتب، راه اندازی نمود.

هدف از راه اندازی این ورکشاپ بلند بردن سطح آگاهی عامه از. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۲۰ - ۱۲:۱۳
Background image

دیدار با مقامات ولایتی خوست پیرامون ترویج پول افغانی

خوست، ۱۸ قوس ۱۳۹۸- آمریت زون جنوب شرق د افغانستان بانک با مسولین مقام ولایت خوست پیرامون برنامه های ترویج پول ملی دیدار نمود.

محترم معلم شاه نیکیار آمر زون جنوب شرق طی این جلسه با. . .

بازگشت به خبر