راه اندازی برنامه آموزشی سیستم های جدید تادیات (ATS (RTGS- ACH در د افغانستان بانک

Anonymous (not verified)
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۵ - ۱۱:۳۱
راه اندازی برنامه آموزشی سیستم های جدید تادیات ATS (RTGS- ACH) در د افغانستان بانک

برنامه آموزشی سیستم های جدید تادیات ATS (RTGS- ACH) برای 92 تن از کارمندان آمریت تادیات، آمریت های مربوطه و بانکهای تجارتی توسط آمریت عمومی تادیات در دو مرحله به تاریخ 27 جوزا و 8 سرطان 1398 دایر و موفقانه تکمیل گردید.

سیستم RTGS (Real Time Gross Settlement) در بر گیرنده اجرای معاملات بزرگ و آنی بین البانکی میباشد که دارای عملکرد های عالی بوده و به استاندارد و معیار های جهانی عیار میباشد که جوابگوی هر گونه نیازمندی های سکتور بانکی در عرصه پرداخت های بین البانکی  می باشد.

باید یاد آور شد که سیستم RTGS جاگزین سیستم فعلی ACSS (Afghanistan Clearing Settlement System) خواهد شد. به همین ترتیب به سیستم ACH (Automated Clearing House) در  برگیرنده اجرای معاملات کوچک بین البانکی میباشد که وسایل تادیاتی خورد میان اعضاء و مشترکین سیستم تبادله و سنجش صورت میگیرد و در نهایت در یک وقت مشخص آماده تصفیه خالص یا Net Settlement  گردیده و پوزیشن حسابات بانکها در یک زمان معینه در سیستم RTGS تصفیه نهایی میگردد که سیستم  ACH جاگزین سیستم CH فعلی خواهد شد.      

آخرین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۳۱ - ۹:۲۹
Background image

امضای تفاهمنامه تبادل اطلاعات مالی با بانک نگارای کشور مالیزیا

د افغانستان بانک بر اساس ماده  سی و یکم قانون جلوگیری از پول شویی و عواید ناشی از جرایم، تفاهمنامه همکاری تبادل اطلاعات مالی مرتبط به پول شویی، تمؤیل تروریزم و سایر جرایم اصلی را با. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۲۹ - ۱۵:۳۸
Background image

مشاور امور مالی د افغانستان بانک معرفی گردید

کابل، 27 اسد 1398- محترم سید عبدالغفور سادات بحیث مشاور امور مالی مقام محترم ریاست کُل د افغانستان بانک، تعیین و طی محفلی به کارمندان بانک معرفی شد.

هیئت رهبری د افغانستان بانک حین. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۲۹ - ۱۱:۳۳
Background image

گرامیداشت از صدمین سالروز استرداد استقلال کشور

کابل، 27 اسد 1398- د افغانستان بانک برای بزرگداشت از صدمین سالروز استرداد استقلال کشور، محفلی را در دفتر مرکزی خود تدویر که در پایان آن نمایشگاه عکاسی که به همین مناسبت مدنظر گرفته شده. . .

بازگشت به خبر