سیمینار آگاهی دهی پیرامون اهداف انکشاف پایدار در د افغانستان بانک راه اندازی گردید

Anonymous (not verified)
یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۳ - ۱۰:۲۶
سیمینار آگاهی دهی پیرامون اهداف انکشاف پایدار در د افغانستان بانک راه اندازی گردید

کابل 22 سرطان 1398- سیمینار آگاهی دهی پیرامون اهداف انکشاف پایدار از جانب وزارت اقتصاد در تالار کنفرانس های د افغانستان بانک راه اندازی گردید.

محترم محمد قسیم رحیمی معاون دوم د افغانستان بانک حین صحبت افتتاحیه در رابطه به اهداف انکشافی پایدار صحبت نموده و این برنامه را برای افغانستان نهایت ارزنده و مفید عنوان نمود.

معاون دوم دافغانستان بانک گفت که هرچند در راستای عملی نمودن اهداف انکشاف پایدار موانع نیز موجود است، اما نیاز به همکاری همگانی است تا در راستای عملی نمودن این برنامه موفق شده و اهداف را به وقت معین آن تکمیل نمائیم.

متعاقباًُ، محترم نبی سروش رییس عمومی پالیسی وزارت اقتصاد در رابطه پرزنتیشن معلوماتی را ارایه نموده و با اشتراک کننده گان این برنامه ضمن تشریک معلومات جامعه گفت که همکاری میان ادارات، ما را در حصول اهداف از قبل تعیین شده کمک خواهد کرد.

به گفته وی بمنظور تطبیق بهتر این برنامه، موجودیت چارچوب استراتیژی ضروری است تا بتوانیم با استفاده از آن این گونه برنامه های ملی را بگونه دقیق، عملی نمائیم.

برنامه انکشاف پایدار دارای 17 هدف بوده که محو فقر، صحت ، تحصیل، دسترسی به آب آشامیدنی و انرژی،تساوی جنسیتی، رشد اقتصادی و سایر موارد مشمول آن است.

قابل یاد آوریست که برنامه آگاهی دهی پیرامون اهداف انکشافی پایدار، برنامه مشترک سازمان ملل متحد بوده که در سال 2016 تصویب و طی 15 سال عملی میگردد.

باید یاد آور شد که در این برنامه محترم سلیمان عبادی نظارت کننده تطبیق برنامه اهداف انکشاف پایدار نیز اشتراک نموده و از همکاری د افغانستان بانک در زمینه هماهنگی و تطبیق این برنامه تشکری نموده و خواهان همکاری های بیشتر گردید.

آخرین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۳۱ - ۹:۲۹
Background image

امضای تفاهمنامه تبادل اطلاعات مالی با بانک نگارای کشور مالیزیا

د افغانستان بانک بر اساس ماده  سی و یکم قانون جلوگیری از پول شویی و عواید ناشی از جرایم، تفاهمنامه همکاری تبادل اطلاعات مالی مرتبط به پول شویی، تمؤیل تروریزم و سایر جرایم اصلی را با. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۲۹ - ۱۵:۳۸
Background image

مشاور امور مالی د افغانستان بانک معرفی گردید

کابل، 27 اسد 1398- محترم سید عبدالغفور سادات بحیث مشاور امور مالی مقام محترم ریاست کُل د افغانستان بانک، تعیین و طی محفلی به کارمندان بانک معرفی شد.

هیئت رهبری د افغانستان بانک حین. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۲۹ - ۱۱:۳۳
Background image

گرامیداشت از صدمین سالروز استرداد استقلال کشور

کابل، 27 اسد 1398- د افغانستان بانک برای بزرگداشت از صدمین سالروز استرداد استقلال کشور، محفلی را در دفتر مرکزی خود تدویر که در پایان آن نمایشگاه عکاسی که به همین مناسبت مدنظر گرفته شده. . .

بازگشت به خبر