هیئت رهبری د افغانستان بانک با نمایندگان مرکز علمی ISRA تدویر جلسه نمود

Mpoya
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۸/۱۴ - ۱۰:۵۰
هیئت رهبری د افغانستان بانک با نمایندگان مرکز علمی  ISRAتدویر جلسه نمود

کابل،12 عقرب محترم واحد الله نوشیر سرپرست و معاون اول د افغانستان بانک با نمایندگان مرکز علمی ISRAپیرامون طرح و تدوین قانون و مقرره صکوک دیدار نمود.

طی این جلسه محترم واحد الله نوشیر و آمرین آمریت های مختلف د افغانستان بانک پیرامون مقرره و قانون صکوک دیدگاه ها و نظریات خود را با مرکز علمی ISRAدر میان گذاشته و پیرامون موضوعات مشخص تبادل دیدگاه نمودند.

نمایندگان مرکز علمی ISRAتوسط حکومت افغانستان از کشور مالیزیا جهت همکاری در راستای قانون و مقرره های صکوک دعوت گردیده اند.

افغانستان هنوز قوانین و مقررات صکوک را در اختیار ندارد و انتظار می رود نمایندگان این مرکز در ایجاد این قانون و مقررات نقش مثبتی داشته باشند.

(ISRA)  مرکز اکادمیک بانکداری اسلامی  پیشرو در جهان میباشد که تا اکنون دستاوردهای بسیاری در این زمینه داشته است.

باید گفت که این مرکز پیش از این نیز برای شماری از ادارات مختلف جهان قوانین و مقررات مشابهی را در این زمینه تهیه کرده است.

ناگفته نماند که مرکز اکادمیک(ISRA)  در بخش بانکداری اسلامی  توسط بانک مرکزی کشور مالیزیا در سال 2008 ایجاد گردیده است.

آخرین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۱۰:۱۶
Background image

د افغانستان بانک 40 میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

کابل،9 سرطان 1399_ د افغانستان بانک الی مبلغ 40 میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز شنبه مؤرخ 21/04/1399 ه ش بطور لیلام بفروش می رساند. د افغانستان بانک بمنظور اشتراک در این. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۱۵:۲۸
Background image

تدویر جلسه آغاز برنامه "ECF جدید" با صندوق بین المللی پول

۱۷ سرطان سال ۱۳۹۹ محترم اجمل احمدی سرپرست د افغانستان بانک با هیئت صندوق بین المللی پول در آغاز برنامه ECF  جدید تدویر جلسه نمود.

در این جلسه، تیم تخنیکی صندوق بین المللی پول، تیم. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۵:۳۶
Background image

محترم اجمل احمدی سرپرست د افغانستان بانک

محترم اجمل احمدی سرپرست د افغانستان بانک به روز یک شنبه مورخ (  ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ) در  کمیسیون های محترم اقتصاد ملی و  مالی و بودجه ولسی جرگه در مورد ‌دوسیه های فساد در د افغانستان بانک دعوت. . .

بازگشت به خبر