اعلامیه د افغانستان بانک در مورد ذخایر ارزی کشور!

Mpoya
Thu, Sep 15 2022 1:27 PM
اعلامیه د افغانستان بانک در مورد ذخایر ارزی کشور!

د افغانستان بانک اداره مستقل است و برمبنای قوانین و مقررات نافذه و معیار های پذیرفته شده جهانی فعالیت های خویش را به پیش میبرد و به تعهدات جهانی خویش خصوصا در عرصه مبارزه با پولشویی و تمویل گروه های جنایت کار پابند است. برای پیشبرد وظایف خویش از ظرفیت و‌ تخصص کافی نیز برخوردار است و‌ هنوز هم متخصصین تحصیل یافته و متجرب گذشته خویش را در اختیار دارد و اجراآتش توسط متخصصین بی طرف به طور شفاف بررسی میشوند. مصداق آن دستاورد های یک سال اخیر است. لذا ادعا های صورت گرفته در این مورد، فاقد اعتبار اند. ذخایر ارزی دافغانستان بانک، ملکیت مردم افغانستان است و طی سالیان متمادی از آن برای حفظ ثبات پولی، استحکام نظام مالی و تسهیل تجارت با جهان استفاده شده است. اما تصمیم اخیر ایالات متحده امریکا در خصوص تاسیس نهادی در کشور سویس و انتقال یک بخش از ذخایر ارزی دافغانستان بانک به آنجا و اختصاص آن به اهداف نامرتبط، بدون درنظرداشت معیار های لازمه مصونیت و شفافیت، و بدون اعتنا به نگرانی های د افغانستان بانک، نا عادلانه است. لذا این تصمیم که در عدم حضور نمایندگان واقعی مردم افغانستان و بدون مشارکت د افغانستان بانک اتخاذ شده، غیر قابل قبول است. د افغانستان بانک خواهان رفع کامل محدودیت های وضع شده بر ذخایر ارزی کشور است تا با مدیریت موثر و شفاف آن، زمینه رسیدن به اهداف مشخص شده فوق، حاصل شود. در این راستا هرگونه تصمیم یک جانبه و هر نوع توجیه، غیر قابل پذیرش است.د افغانستان بانک برای رفع نگرانی های جهانی، آماده همکاری همه جانبه با کشور ها و سازمان های مطرح جهان است. متوقع است تا کشور ها و‌سازمانهای دخیل در موضوع از راه مذاکرات سازنده با د افغانستان بانک و ادارات ذیربط، برای دریافت راه حل قابل قبول و پایدار، اقدامات لازم را اتخاذ نمایند.

Latest news

Sat, Dec 02 2023 2:07 PM
Background image

DAB High Level Delegation Participates in 18th AAOIFI - IsDB Conference in Bahrain 

A delegation chaired by Mr. Hedayatullah Badri, Acting Governor of Da Afghanistan Bank, participated in a two-day conference titled “Strategies for the Impending Economic Slowdown and a. . .

Tue, Nov 21 2023 4:22 PM
Background image

Seventh Meeting of the AML and Other Crimes High Coordination Commission Was Held

November 19, 2023 – A meeting was held on AML/CFT regime’s implementation chaired by the First Deputy Governor and Acting Governor of Da Afghanistan Bank, Mr. Noor Ahmad “Agha” who is. . .

Thu, Nov 02 2023 11:14 AM
Background image

DAB Held a Workshop for Mass Media Representatives

November 01, 2023—Da Afghanistan Bank has always tried to maintain effective relations with media keeping in consideration the significant role of media in growth and prosperity of the. . .

BACK TO NEWS