اعلامیه د افغانستان بانک در مورد ذخایر ارزی کشور!

Mpoya
Thu, Sep 15 2022 1:27 PM
اعلامیه د افغانستان بانک در مورد ذخایر ارزی کشور!

د افغانستان بانک اداره مستقل است و برمبنای قوانین و مقررات نافذه و معیار های پذیرفته شده جهانی فعالیت های خویش را به پیش میبرد و به تعهدات جهانی خویش خصوصا در عرصه مبارزه با پولشویی و تمویل گروه های جنایت کار پابند است. برای پیشبرد وظایف خویش از ظرفیت و‌ تخصص کافی نیز برخوردار است و‌ هنوز هم متخصصین تحصیل یافته و متجرب گذشته خویش را در اختیار دارد و اجراآتش توسط متخصصین بی طرف به طور شفاف بررسی میشوند. مصداق آن دستاورد های یک سال اخیر است. لذا ادعا های صورت گرفته در این مورد، فاقد اعتبار اند. ذخایر ارزی دافغانستان بانک، ملکیت مردم افغانستان است و طی سالیان متمادی از آن برای حفظ ثبات پولی، استحکام نظام مالی و تسهیل تجارت با جهان استفاده شده است. اما تصمیم اخیر ایالات متحده امریکا در خصوص تاسیس نهادی در کشور سویس و انتقال یک بخش از ذخایر ارزی دافغانستان بانک به آنجا و اختصاص آن به اهداف نامرتبط، بدون درنظرداشت معیار های لازمه مصونیت و شفافیت، و بدون اعتنا به نگرانی های د افغانستان بانک، نا عادلانه است. لذا این تصمیم که در عدم حضور نمایندگان واقعی مردم افغانستان و بدون مشارکت د افغانستان بانک اتخاذ شده، غیر قابل قبول است. د افغانستان بانک خواهان رفع کامل محدودیت های وضع شده بر ذخایر ارزی کشور است تا با مدیریت موثر و شفاف آن، زمینه رسیدن به اهداف مشخص شده فوق، حاصل شود. در این راستا هرگونه تصمیم یک جانبه و هر نوع توجیه، غیر قابل پذیرش است.د افغانستان بانک برای رفع نگرانی های جهانی، آماده همکاری همه جانبه با کشور ها و سازمان های مطرح جهان است. متوقع است تا کشور ها و‌سازمانهای دخیل در موضوع از راه مذاکرات سازنده با د افغانستان بانک و ادارات ذیربط، برای دریافت راه حل قابل قبول و پایدار، اقدامات لازم را اتخاذ نمایند.

Latest news

Sat, Dec 17 2022 12:33 PM
Background image

The Second meeting of working committee of higher Commission for Anti Money Laundering was held

December 14, 2022 – Pursuant to article 34 of the Anti-money Laundering and Proceeds of Crimes law, The Second meeting of working committee of higher Commission for Anti Money. . .

Thu, Dec 08 2022 1:01 PM
Background image

DAB Holds Meeting with UN Secretary-General’s Special Representative for Afghanistan

December 08, 2022- Acting Governor of Da Afghanistan Bank, Mr. Abdul Qahir (Haji Idres) met with Ms. Roza Otunbayeva, United Nations’ Special Representative for Afghanistan and Head of. . .

Mon, Nov 21 2022 2:06 PM
Background image

Da Afghanistan Bank Is Committed to Retaining and Promoting Professional and Experienced Staff

November 20, 2022 - Taking into account the principles of job rotation and promotion, Da Afghanistan Bank recently brought a series of changes to the responsibilities of a number of. . .

BACK TO NEWS