اعلامیه د افغانستان بانک در مورد ذخایر ارزی کشور!

Mpoya
پنجشنبه ۱۴۰۱/۶/۲۴ - ۱۳:۲۷
اعلامیه د افغانستان بانک در مورد ذخایر ارزی کشور!

د افغانستان بانک اداره مستقل است و برمبنای قوانین و مقررات نافذه و معیار های پذیرفته شده جهانی فعالیت های خویش را به پیش میبرد و به تعهدات جهانی خویش خصوصا در عرصه مبارزه با پولشویی و تمویل گروه های جنایت کار پابند است. برای پیشبرد وظایف خویش از ظرفیت و‌ تخصص کافی نیز برخوردار است و‌ هنوز هم متخصصین تحصیل یافته و متجرب گذشته خویش را در اختیار دارد و اجراآتش توسط متخصصین بی طرف به طور شفاف بررسی میشوند. مصداق آن دستاورد های یک سال اخیر است. لذا ادعا های صورت گرفته در این مورد، فاقد اعتبار اند. ذخایر ارزی دافغانستان بانک، ملکیت مردم افغانستان است و طی سالیان متمادی از آن برای حفظ ثبات پولی، استحکام نظام مالی و تسهیل تجارت با جهان استفاده شده است. اما تصمیم اخیر ایالات متحده امریکا در خصوص تاسیس نهادی در کشور سویس و انتقال یک بخش از ذخایر ارزی دافغانستان بانک به آنجا و اختصاص آن به اهداف نامرتبط، بدون درنظرداشت معیار های لازمه مصونیت و شفافیت، و بدون اعتنا به نگرانی های د افغانستان بانک، نا عادلانه است. لذا این تصمیم که در عدم حضور نمایندگان واقعی مردم افغانستان و بدون مشارکت د افغانستان بانک اتخاذ شده، غیر قابل قبول است. د افغانستان بانک خواهان رفع کامل محدودیت های وضع شده بر ذخایر ارزی کشور است تا با مدیریت موثر و شفاف آن، زمینه رسیدن به اهداف مشخص شده فوق، حاصل شود. در این راستا هرگونه تصمیم یک جانبه و هر نوع توجیه، غیر قابل پذیرش است.د افغانستان بانک برای رفع نگرانی های جهانی، آماده همکاری همه جانبه با کشور ها و سازمان های مطرح جهان است. متوقع است تا کشور ها و‌سازمانهای دخیل در موضوع از راه مذاکرات سازنده با د افغانستان بانک و ادارات ذیربط، برای دریافت راه حل قابل قبول و پایدار، اقدامات لازم را اتخاذ نمایند.

آخرین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۱۵ - ۱۳:۱۳
Background image

مواصلت بسته دیگر۴۰ میلیونی کمک های بشردوستانه به افغانستان

۱۲ جمادی الاول ۱۴۴۴ بسته دیگر ۴۰ میلیون دالری کمک های بشردوستانه به افغانستان مواصلت نمود و به یکی از بانکهای تجارتی در کابل سپرده شده. در هفته روان این دومین بسته است که به افغانستان. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۱۵ - ۱۰:۵۴
Background image

د افغانستان بانک 16 میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

12 جمادی الاول 1444 - د افغانستان بانک الی مبلغ (16) میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز چهار شنبه مؤرخ 13 جمادی الاول 1444 (16/09/1401) بطور لیلام بفروش می رساند. بدینوسیله از. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۴ - ۱۱:۴۷
Background image

مواصلت بسته ۴۰ میلیونی کمک های بشردوستانه به افغانستان

۱۱ جمادی الاول ۱۴۴۴ - بسته ۴۰ میلیون دالری کمک های بشردوستانه به افغانستان مواصلت نمود و به یکی از بانکهای تجارتی در کابل سپرده شده.

د افغانستان بانک از هر اقدام اصولی که سبب ورود. . .

بازگشت به خبر