اعلامیه د افغانستان بانک در مورد ذخایر ارزی کشور!

Mpoya
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۱ - ۱۴:۵۰
اعلامیه د افغانستان بانک در مورد ذخایر ارزی کشور!

ذخایر ارزی دافغانستان بانک، ملکیت مردم افغانستان است و طی سالیان متمادی از آن برای حفظ ثبات پولی، استحکام نظام مالی و تسهیل تجارت با جهان استفاده شده است. اما تصمیم ایالات متحده امریکا در خصوص تاسیس نهادی در کشور سویس و انتقال یک بخش از ذخایر ارزی دافغانستان بانک به آنجا و اختصاص آن به اهداف نامرتبط، بدون درنظرداشت معیار های لازمه مصونیت و شفافیت، و بدون اعتنا به نگرانی های د افغانستان بانک، نا عادلانه است. لذا این تصمیم که در عدم حضور نمایندگان واقعی مردم افغانستان و بدون مشارکت د افغانستان بانک اتخاذ شده، غیر قابل قبول است.

آخرین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۷ - ۱۲:۲۸
Background image

تدویر جلسه با هیئت رهبری نمایندگی سازمان ملل در افغانستان

14 جمادی الاول 1444- محترم حاجی ادریس سرپرست کُل د افغانستان بانک با نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور افغانستان، محترمه رزا اوتونبایو دیدار نموده و در مورد مسایل مهم گفتگو کرد.

طی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۱۵ - ۱۶:۲
Background image

تدویر جلسه شورای عالی د افغانستان بانک

12 جمادی الاول 1444 - شورای عالی د افغانستان بانک که عالیترین مرجع تصمیم گیری این بانک است، امروز جلسه ای را پیرامون بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری در قبال تطبیق سیاست های معقول پولی و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۱۵ - ۱۳:۱۳
Background image

مواصلت بسته دیگر۴۰ میلیونی کمک های بشردوستانه به افغانستان

۱۲ جمادی الاول ۱۴۴۴ بسته دیگر ۴۰ میلیون دالری کمک های بشردوستانه به افغانستان مواصلت نمود و به یکی از بانکهای تجارتی در کابل سپرده شده. در هفته روان این دومین بسته است که به افغانستان. . .

بازگشت به خبر