رهبری د افغانستان بانک مورد ستایش ریاست الوزرا قرار گرفت

Mpoya
یکشنبه ۱۴۰۲/۶/۱۲ - ۱۷:۳۲
رهبری د افغانستان بانک مورد ستایش ریاست الوزرا قرار گرفت

  17صفرالمظفر 1445- فعالیت ها و دستاوردهای د افغانستان بانک از سوی ریاست الوزرا مورد ستایش قرار گرفت و سهم گیری فعال هیئت رهبری، آمرین عمومی و دفتر سخنگوی د افغانستان بانک در روند شریک سازی معلومات و پاسخگویی به ملت و تلاش ها و تعهد د افغانستان بانک در این زمینه، مورد قدردانی قرار گرفت.

در نشستی که به همین مناسبت در قصر چهار چنار ارگ دایر گردیده بود، محترم نور احمد آغا معاون اول د افغانستان بانک و محترم حمیدالله فیضی معاون آمریت عمومی دفتر ریاست به نمایندگی از این بانک اشتراک ورزیده بودند.

شایان ذکر است که رهبری د افغانستان بانک با مدیریت عالی و رهبری مؤثر توانسته است که در دو سال گذشته سکتور بانکی را از وضعیت بحرانی خارج نموده، ازطریق اجرای موثر سیاست های معقول پولی سکتور بانکی را تقویت نماید. علاوره بر این، د افغانستان بانک توانسته است تا ارزش افغانی را در کشور کنترول نموده و ارزش آن را در برابر اسعار به بهترین شیوه حفظ نماید که در نتیجه پول افغانی در حال حاضر یکی از باثبات ترین واحدهای پولی منطقه به حساب می رود که توسط سازمان های بین المللی مانند بانک جهانی نیز تحسین شده است. د افغانستان بانک در زمینه رشد بانکداری اسلامی نیز به نتایج خوبی دست یافته و متعهد به توسعه و رشد این سکتور است. د افغانستان بانک همچنین توانسته است تا اقدامات موثری را در جهت مکانیزه سازی فعالیت های صرافی ها و ارائه کنندگان خدمات پولی و جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی آن عملی سازد. چاپ بانکنوتهای جدید و روند تعویض بانکنوتهای مندرس به بانکنوتهای جدید نیز ادامه دارد.

قابل یادآوری است که در این نشست معاونان ریاست الوزرای امارت اسلامی افغانستان، اعضای کابینه، مسوولین دفتر ریاست، سخنگویان و خبرنگاران امارت اسلامی افغانستان اشتراک داشتند.

د افغانستان بانک به اصول شفافیت، پاسخگویی و حسابدهی به ملت متعهد بوده و در این زمینه از هیچ گونه تلاشی دریغ نکرده است.

آخرین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۰ - ۱۵:۴۷
Background image

د افغانستان بانک 14 میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

17 ربیع الاول 1445- د افغانستان بانک الی مبلغ (14) میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز سه شنبه مؤرخ 18 ربیع الاول 1445 (1402/07/11) بطور لیلام بفروش می رساند. بدینوسیله از بانکها. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۷/۴ - ۱۷:۱۰
Background image

د افغانستان بانک واحد پولی باثبات جهان را کنترول میکند

د افغانستان بانک با مدیریت عالی و تطبیق سیاست های معقول پولي توانسته است تا از ارزش پول افغانی در مقابل اسعار به خوبی حفاظت نماید.

در حال حاضر افغانی به عنوان یک واحد پولی باثبات در. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۶/۱۳ - ۱۶:۳۴
Background image

معاون اول د افغانستان بانک با نمایندگان بانک های تجارتی دیدار نمود

18 صفر المظفر 1445 تحت رياست محترم نور احمد آغا معاون اول د افغانستان بانک جلسه اي با نمایندگان بانکهای تجارتی، تدویر گردید.

در این جلسه پیرامون بهبود فعالیت های سکتور بانکی، توزیع. . .

بازگشت به خبر