آغاز نشر بانکنوتهای جدید برای بانک های تجارتی کشور

Mpoya
چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۵ - ۱۵:۳
3

3 رجب المرجب 1444 د افغانستان بانک به عنوان بانک مرکزی کشور که یکی از وظایف آن طرح سیاست های پولی و چاپ و نشر بانکنوتهای افغانی است، با در نظرداشت نیاز بازار و سیاست های معقول پولی همواره سعی نموده که بانکنوتهای جدید را به بازار تزریق و در عوض بانکنوتهای مندرس را جمع آوری نماید.

از چندی بدینسو مردم از موجودیت بانکنوتهای مندرس در بازار ها شاکی بودند که اینک د افغانستان بانک با در نظرداشت فراهم شدن امکانات روند نشر بانکنوت های جدید را برای بانک های تجارتی آغاز نمود.

گفتنی است که 100 میلیون بانکنوتهای جدید  به بانک های تجارتی کشور توزیع و در مقابل بانکنوتهای مندرس از این بانک ها جمع آوری شد که این بانکنوت ها شامل انواعیه 10، 20، 50 و 100 می باشند.

د افغانستان بانک امیدوار است که مردم شریف کشور تدابیر لازم را برای جلوگیری از مندرس شدن زودهنگام بانکنوت ها در نظر بگیرند تا قبل از موعد تعیین شده مندرس نشوند و با این وسیله بتوانند نقش مثبت خود را در حفاظت از این سرمایه ملی ایفا کنند.

آخرین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۴
Background image

د افغانستان بانک 16  میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

9 رجب المرجب 1444 - د افغانستان بانک الی مبلغ (16) میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز چهار شنبه مؤرخ 10 رجب المرجب 1444 (1401/11/12) بطور لیلام بفروش می رساند. بدینوسیله از. . .

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۸ - ۱۷:۲۰
Background image

تدویر ګفتمان یک روزه تقویت و توسعه بانکداری اسلامی در کشور

۶ رجب المرجب ۱۴۴۴ –ګفتمان یک روزه برای تقویت، توسعه و فراهم سازی زمینه های مناسب دسترسی مردم به خدمات مالی در تالار مجالس شورای عالی د افغانستان بانک برګزار شد.

در این ګفتمان محترم. . .

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۸ - ۱۴:۵۳
Background image

بانك جهاني در آخرین گزارش خویش  ازکاهش تورم و ثبات ارزش پول ملی خبر داده است

افغانستان طی سال گذشته با وجود محدودیت ها فرا راه نظام بانکی، در حفظ ثبات قیم، ثبات ارزش پول ملی و کنترول انفلاسیون دستآوردهای چشمگیر داشته است که این دستآوردها مکرراً از سوی نهادهای. . .

بازگشت به خبر