اعلامیه مطبوعاتی

Mpoya
شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۶:۳۴
اعلامیه مطبوعاتی

۱ قوس ۱۳۹۹

این معلومات بر بنیاد تقاضای رسانه های کشور در رابطه به حادثه تروریستی اخیر بر کارمندان د افغانستان بانک شریک میگردد.

به روز شنبه مورخ ۱۷ عقرب ۱۳۹۹حوالی ساعت ۷:۴۵ صبح، موتر حامل کارمندان د افغانستان بانک مورد حمله تروریستی ماین مقناطیسی قرار گرفت که در این حمله سه تن از کارمندان نخبه این بانک به شهادت رسیدند.دربین شهدا یما سیاوش مشاور امور روابط عامه د افغانستان بانک، احمدالله انس معاون آمریت دفتر ریاست د افغانستان بانک و امین الله رضایی دریور د افغانستان بانک شامل میباشند.

رهبری د افغانستان بانک یک بار دیگر ضمن نکوهش این حمله بزدلانه که توسط دشمنان وطن صورت گرفته است، پیام تسلیت خویش را حضور خانواده ها، بستگان و همکاران آنها ابراز نموده و ضمن تسليت، از خداوند متعال برای شهیدان جنت فردوس و براي بازماندگان صبر جمیل خواهان است. متاسفانه دشمنان کشور همیشه در صدد آسیب رساندن به قشر نخبه، تحصیلکرده و مردم بیگناه این سرزمین هستند. به عنوان مثال میتوان از آخرین قربانیان حملات تروریستی  چون کارمندان شهید شده د افغانستان بانک،محصلین پوهنتون کابل،خبرنگاران کشور، فعالان مدنی و حقوق بشر، و سایر شهدا نام برد،که همه این حملات نگرانی جدی به ملت شریف افغانستان به بار اورده است.

این حادثه تروریستی تحت بررسی نهاد های کشفی و امنیتی قرار دارد. د افغانستان بانک با نهاد های کشفی و امنیتی همکاریهای همه جانبه نموده و برای مبرهن ساختن این رویداد از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نخواهد ورزید. معلومات ردیابی یا (GPS) موتر که مورد حمله قرار گرفت، تصاویر کامره های امنیتی بانک،و سایر معلومات با نهاد های کشفی و امنیتی شریک گردیده و تحت بررسی آنها قرار دارد، که بعد از اتمام امیدوار هستیم نتایج آن از طرف نهاد های امنیتی و کشفی با ملت نیز شریک گردد.

روح شهدا شاد و یاد شان گرامی باد!

آخرین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۴ - ۲۰:۳۷
Background image

سخنرانی سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک در کنفرانس ژنیوا!

کنفرانس انکشافی۲۰۲۰ در مورد افغانستان از تاریخ ۲۳-۲۴ نوامبر در ژنیوا سویس برگزار گردید. این کنفرانس که به هدف متعهد ساختن حکومت افغانستان و جامعه جهانی به اهداف مشترک انکشافی برای سال. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۴ - ۱۲:۹
Background image

د افغانستان بانک 37 میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

کابل، 4 قوس 1399_ د افغانستان بانک الی مبلغ 37 میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز چهارشنبه مؤرخ 051399/09/ ه ش بطور لیلام بفروش می رساند. د افغانستان بانک بمنظور اشتراک در این. . .

شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۶:۳۴
Background image

اعلامیه مطبوعاتی

۱ قوس ۱۳۹۹

این معلومات بر بنیاد تقاضای رسانه های کشور در رابطه به حادثه تروریستی اخیر بر کارمندان د افغانستان بانک شریک میگردد.

به روز شنبه مورخ ۱۷ عقرب ۱۳۹۹حوالی ساعت ۷:۴۵ صبح، موتر. . .

بازگشت به خبر