امضای تفاهمنامه تبادل اطلاعات مالی با بانک نگارای کشور مالیزیا

Mpoya
پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۳۱ - ۹:۲۹
امضای تفاهمنامه تبادل اطلاعات مالی با بانک نگارای کشور مالیزیا

د افغانستان بانک بر اساس ماده  سی و یکم قانون جلوگیری از پول شویی و عواید ناشی از جرایم، تفاهمنامه همکاری تبادل اطلاعات مالی مرتبط به پول شویی، تمؤیل تروریزم و سایر جرایم اصلی را با واحد استخبارات مالی  بانک نگارای کشور مالیزیا به امضا رسانید.

این تفاهم نامه تبادل اطلاعات به تاریخ 28 اسد 1398 ه ش در جریان اجلاس سالانه مجمع کشورهای اقیانوس آرام (APG) در پایتخت کشور استرالیا، شهر کانبیرا، به امضاء رسید.

هدف از امضای این تفاهمنامه ایجاد چارچوب همکاری، سرعت بخشیدن به تبادل اطلاعات مالی، ایجاد یک میکانیزم و هماهنگی مؤثر در امر مبارزه علیه پول شویی، تمویل تروریزم و سایر جرایم اصلی می باشد.

بر مبنای این تفاهمنامه، مرکز تحلیل معاملات و را پور های مالی د افغانستان بانک و واحد استخبارات مالی  بانک نگارای کشور مالیزیا متعهد به جمع آوری، تحلیل، تجزیه و تسهیل تبادل اطلاعات مالی به صورت خود کار و یا بر اساس درخواست طرفین غرض حمایت در تحقیقات مربوط به پول شویی، تمویل تروریزم و سایر جرایم مرتبط می باشند.

قابل یاد آوریست که قبلا از این نیز با شمار از کشور ها تفاهمنامه های همکاری پیرامون تبادل اطلاعات مالی مرتبط به پول شویی، تمویل تروریزم و سایر جرایم اصلی توسط مرکز تحلیل معاملات و راپور های مالی د افغانستان بانک با ادارات مماثل خارجی به امضأ رسید.

آخرین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ - ۱۲:۲۴
Background image

چگونگی سیر ذخایر ارزی د افغانستان بانک

ذخایر ارزی د افغانستان بانک از سال 2004 م تا حال سیر صعودی داشته است. در سال 2004 م مجموع ذخایر ارزی د افغانستان بانک در حدود 1.27 میلیارد دالر امریکایی سنجش شده بود که مبلغ 306 میلیون. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ - ۱۱:۴۶
Background image

د افغانستان بانک با نمایندگان اتحادیه صرافان تدویر جلسه نمود

کابل، 27 سنبله 1398- جلسه ای تحت ریاست محترم محمد سلیم صلاح آمر عمومی نظارت امور مالی روی تعدیل و اصلاحات مقرره صرافان با نمایندگان اتحادیه صرافان برگزارگردید.

طی این جلسه اصلاحات وارد. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ - ۱۱:۵
Background image

د افغانستان بانک 30 میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

کابل،28 سنبله 1398_ د افغانستان بانک الی مبلغ 30 میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز  شنبه مؤرخ 1398/06/30 ه ش بطور لیلام بفروش می رساند. د افغانستان بانک بمنظور اشتراک در این. . .

بازگشت به خبر