امضای تفاهمنامه تبادل اطلاعات مالی با بانک نگارای کشور مالیزیا

Mpoya
پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۳۱ - ۹:۲۹
امضای تفاهمنامه تبادل اطلاعات مالی با بانک نگارای کشور مالیزیا

د افغانستان بانک بر اساس ماده  سی و یکم قانون جلوگیری از پول شویی و عواید ناشی از جرایم، تفاهمنامه همکاری تبادل اطلاعات مالی مرتبط به پول شویی، تمؤیل تروریزم و سایر جرایم اصلی را با واحد استخبارات مالی  بانک نگارای کشور مالیزیا به امضا رسانید.

این تفاهم نامه تبادل اطلاعات به تاریخ 28 اسد 1398 ه ش در جریان اجلاس سالانه مجمع کشورهای اقیانوس آرام (APG) در پایتخت کشور استرالیا، شهر کانبیرا، به امضاء رسید.

هدف از امضای این تفاهمنامه ایجاد چارچوب همکاری، سرعت بخشیدن به تبادل اطلاعات مالی، ایجاد یک میکانیزم و هماهنگی مؤثر در امر مبارزه علیه پول شویی، تمویل تروریزم و سایر جرایم اصلی می باشد.

بر مبنای این تفاهمنامه، مرکز تحلیل معاملات و را پور های مالی د افغانستان بانک و واحد استخبارات مالی  بانک نگارای کشور مالیزیا متعهد به جمع آوری، تحلیل، تجزیه و تسهیل تبادل اطلاعات مالی به صورت خود کار و یا بر اساس درخواست طرفین غرض حمایت در تحقیقات مربوط به پول شویی، تمویل تروریزم و سایر جرایم مرتبط می باشند.

قابل یاد آوریست که قبلا از این نیز با شمار از کشور ها تفاهمنامه های همکاری پیرامون تبادل اطلاعات مالی مرتبط به پول شویی، تمویل تروریزم و سایر جرایم اصلی توسط مرکز تحلیل معاملات و راپور های مالی د افغانستان بانک با ادارات مماثل خارجی به امضأ رسید.

آخرین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۱۳:۹
Background image

د افغانستان بانک پیرامون بانکداری اسلامی و ترویج پول ملی دیدگاه علمای کشور را اخذ می نماید

کابل، 8 حوت 1398 هیئت رهبری د افغانستان بانک در تداوم نشست  با علما کشور اینبار نیز پیرامون ترویج هرچه بیشتر پول ملی و موضوعات بانکداری اسلامی و خدمات مالی با سه تن از علمای کشور دکتور. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۱۲:۳۹
Background image

د افغانستان بانک 30 میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

کابل، 8 حوت 1398_ د افغانستان بانک الی مبلغ 30 میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز شنبه مؤرخ 1398/12/10 ه ش بطور لیلام بفروش می رساند. د افغانستان بانک بمنظور اشتراک در این. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۷ - ۱۵:۴
Background image

ستایش از تلاش های استفاده از پول ملی در داد و ستد های تجارتی

کابل، 6 حوت 1398 - د افغانستان بانک از تلاش های جامعه مدنی  در راستای ترویج هرچه بیشتر پول ملی هنگام داد و ستد و خرید و فروش  روزانه، قدر دانی نمود.

محترم واحد الله نوشیر سرپرست و. . .

بازگشت به خبر