د افغانستان بانک واحد پولی باثبات جهان را کنترول میکند

Mpoya
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۷/۴ - ۱۷:۱۰
د افغانستان بانک واحد پولی باثبات جهان را کنترول میکند

د افغانستان بانک با مدیریت عالی و تطبیق سیاست های معقول پولي توانسته است تا از ارزش پول افغانی در مقابل اسعار به خوبی حفاظت نماید.

در حال حاضر افغانی به عنوان یک واحد پولی باثبات در سطح جهان پذیرفته شده است و معاملات تجارتی در داخل کشور به این واحد پولی نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است.

گزارش که اخیراً توسط رسانه بین المللی بلومبرگ منتشر شده است، نشان می دهد که پول افغانی در سال گذشته ۱۴ درصد افزایش یافته و در رتبه سوم فهرست جهانی قرار گرفته است.

در گزارش بلومبرگ آمده است که محدودیت استفاده از اسعار در معاملات تجارتی، جلوگیری از قاچاق دالر، تطبیق ابزارهای مختلف سیاست پولی توسط د افغانستان بانک و اعمال محدودیت ها بر فعالیت های آنلاین غیرقانونی از عوامل افزایش نرخ افغانی در مقابل اسعار می باشد.

شایان ذکر است که پیش از این نیز شماری از سازمان ها و نهادهای بین المللی بر اقدامات مثبت د افغانستان بانک در زمینه حفظ ارزش افغانی مهر تایید زده اند.

آخرین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۶ - ۱۴:۴۳
Background image

تدویر ورکشاپ آموزشی برای مسولین شرکت های صرافی و خدمات پولی زون جنوب شرق

د افغانستان بانک به هدف بهبود عرضه خدمات شرکت های صرافی و خدمات پولی، برای 114 تن از کارمندان شرکت های یاد شده در زون جنوب شرق، پروگرام آموزشی برگزار نمود. این برنامه آموزشی بتاریخ های. . .

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۱ - ۱۰:۴۳
Background image

اشتراک هیأت عالی رتبه  د افغانستان بانک  در هژدهمین نشست سالانه  ایوفی و  بانک توسعه اسلامی  در کشور بحرین

 هیئتی به ریاست محترم هدایت الله بدری سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک در کنفرانس دو روزه "جلوگیری از رکود اقتصادی آینده و راهکارهای جهان بدون نفت در پرتو تنوع اقتصادی و بانکداری. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۹ - ۱۴:۳
Background image

اطلاعیه د افغانستان بانک!

به تعقیب اطلاعیه قبلی د افغانستان بانک مبنی بر سپرده های مردم نزد بانکهای تـجارتـی به سمع هموطنان عزیز میرسانیم:

جهت ایـجاد سهولت در روند پـرداخت سپرده های مشتریـان رسیدگی بـه مشکلات. . .

بازگشت به خبر