سخنرانی سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک در کنفرانس ژنیوا!

Mpoya
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۹/۴ - ۲۰:۳۷
سخنرانی سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک در کنفرانس ژنیوا!

کنفرانس انکشافی۲۰۲۰ در مورد افغانستان از تاریخ ۲۳-۲۴ نوامبر در ژنیوا سویس برگزار گردید. این کنفرانس که به هدف متعهد ساختن حکومت افغانستان و جامعه جهانی به اهداف مشترک انکشافی برای سال های ۲۰۲۱ الی ۲۰۲۴، هماهنگی برای همکاری های انکشافی و حصول اطمینان از حمایت مالی برای حکومت افغانستان تدویر یافته، مشترکاً توسط دولت افغانستان، دولت فنلند و سازمان ملل متحد به پیش برده می شود.

محترم اجمل احمدی سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک بتاریخ ۲۳ نوامبر در نخستین روز این مجمع از طریق ویدیو کنفرانس وصل و طی آن تعهد خود را نسبت به ایجاد سکتور مستحکم مالی برابر با معیار های پذیرفته شده جهانی که بتواند پاسخگوی نیازمندی های امروزی در عرصه های تولیدی، خدماتی و سرمایه گذاری کشور باشد، به اشتراک کننده گان ابراز نمود.

محترم اجمل احمدی در قسمت دیگر سخنانش افزود که د افغانستان بانک متعهد است که سلامت و ثبات نظام مالی و بانکی کشور را با در نظرداشت معیار های مقرراتی و نظارتی مطلوب و راهکار های مناسب حفظ نموده و در امر توسعه خدمات مالی تلاش نماید.

سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک دیجیتال سازی تادیات کشور در شرایط حاضر را گزینه مناسب برای مبارزه با فساد و شفافیت در معاملات اقتصادی عنوان نموده، تعهد سپرد تا از اینطریق تسهیلات لازم را برای تجار و سرمایه گذاران فراهم نماید.

قابل ذکر است که در این کنفرانس در سطح وزراء، بیشتر از ۷۰ کشور علاوه بر سازمان های بین المللی گرد هم آمده، که تعداد زیادی از اشتراک کننده گان کمک های مالی خود را به افغانستان اعلام نمودند.

آخرین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۹:۱
Background image

تدویر جلسه با مسئولین اتحادیه صرافان و عرضه کننده گان خدمات پولی

کابل، 1 دلو 1399- جلسه ای تحت ریاست محترم اجمل احمدی سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک با مسئولین اتحادیه صرافان و عرضه کنندگان خدمات پولی کشور راه اندازی گردید.

هدف از تدویر این جلسه. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۸:۳۲
Background image

تدویر جلسه آنلاین با مقامات بانک مرکزی ازبکستان

27 جدی 1399- محترم اجمل احمدی سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک جلسه ای آنلاینی را با مقامات ارشد بانک مرکزی ازبکستان برگزار نمود.

این جلسه به هدف تحکیم و تنظیم روابط با ارگانها و. . .

بازگشت به خبر