تدویر سیمینار آموزشی اهداف، وظایف و سیاست های کُلی د افغانستان بانک برای محصلین موسسه تحصیلات عالی روشان ننگرهار

Mpoya
چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۴:۳۲
تدویر سیمینار آموزشی اهداف، وظایف و سیاست های کُلی د افغانستان بانک برای محصلین موسسه تحصیلات عالی روشان ننگرهار

24 شعبان المعظم 1445- هیئت د افغانستان بانک که بمنظور تدویر همایش مردمی حمایت از سکتور بانکی و ترویج بانکداری اسلامی به زون شرق ولایت ننگرهار سفر نموده بودند، در حاشیه سفر خویش سیمینار یکروزه آموزشی را پیرامون معرفی اهداف، وظایف و سیاست های کُلی د افغانستان بانک به محصلین موسسه تحصیلات عالی خصوصی روشان راه اندازی نمودند. در این سیمینار حدود 300 تن محصل اشتراک نموده بودند.

در آغاز این سیمینار محترم توریالی همت معاون علمی موسسه تحصیلات عالی خصوصی روشان حضور هیئت د افغانستان بانک در این پوهنتون را خیر مقدم گفته، از دستاورد های د افغانستان بانک در عرصه های مختلف بخصوص ثبات نرخ افغانی در مقابل اسعار ستایش بعمل آورد. او از محصلین خواست تا هریک به نوبه خویش سفیر ترویج پول افغانی شده و آنرا به مثابه هویت ملی در بین مردم تبلیغ و بخاطر حفظ و نگهداشت آن تلاش نمایند.

متعاقباً دوکتور محمد یوسف سلیم آمر بانکداری اسلامی د افغانستان بانک پیرامون اهمیت تحکیم و تنظیم روابط با ارگانها و موسسات علمی صحبت کرده و نقش نهاد های تحصیلی را در تنویر اذهان عامه و ذهنیت سازی مهم خواند. او از اساتید و محصلین خواست تا برای ترویج بانکداری اسلامی در کشور با د افغانستان بانک همکار باشند.

در قسمت دیگر این سیمینار محترم خالد واحدی معاون آمریت توسعه خدمات مالی روی اهمیت دسترسی مردم به خدمات مالی، ایجاد شغل و راه اندازی تشبثات کوچک و متوسط با دریافت بسته های تمویلی مالی سهل و با کیفیت صحبت کرده و راه اندازی چنین برنامه ها را زمینه خوبی گفت و شنود بین محصلین و مسئولین نهاد های حکومتی عنوان کرده و تداوم این چنین برنامه ها را برای توسعه خدمات مالی با اهمیت دانست.

در ادامه، محترمان شاه پور میاخیل معاون آمریت نظارت از موسسات مالی غیربانکی و عبدالحسیب امانت مدیر کمیته ثبات مالی پیرامون میکانیزه سازی فعالیت صرافی ها و عرضه کننده گان خدمات پولی و بهبود امور سکتور بانکی ارائه معلومات کرده و از اجراات موثر د افغانستان بانک در این زمینه ها اطمینان دادند.

جمع بندی این سیمینار را محترم تاج محمد تمکین اقتصاد دان ساحوی زون شرق انجام داده و از تطبیق موثر سیاست های پولی و طرح های مفید، امکانات د افغانستان بانک برای مدیریت ارزش افغانی و ثبات آن در مقابل اسعار اطمینان داده و از محصلین و اساتید محترم خواست تا نقش خود را در ترویج پول افغانی در زون شرق و توجه به حفظ و نگهداشت آن حین داد و ستد ها به خوبی انجام دهند.

آخرین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۳/۲/۳۰ - ۱۴:۳۶
Background image

دیدار سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک  با معاون سرمنشی سازمان ملل متحد

10 ذوالقعدة الحرام 1445 محترم هدایت الله بدری سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک با محترمه رزماری دیکارلو معاون سرمنشی سازمان ملل متحد، در دفتر مرکزی د  افغانستان بانک ملاقات نموده و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۲/۲۶ - ۱۶:۹
Background image

تدویر مجلس بمنظور تسهیل دسترسی مردم به خدمات بانکی معیاری در کشور

 6ذوالقعدة الحرام 1445- نشستی تحت رهبری محترم نوراحمد آغا معاون اول د افغانستان بانک در تالار شورای عالی این بانک برگزار گردید که هدف آن تسهیل دسترسی مردم به خدمات معیاری، ارزان و با. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۲/۱۰ - ۱۳:۵۷
Background image

د افغانستان بانک 16 میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

  20شوال المکرم 1445- د افغانستان بانک الی مبلغ (16) میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز سه شنبه مؤرخ 21 شوال المکرم 1445 (11/02/1403) بطور لیلام بفروش می رساند. بدینوسیله از. . .

بازگشت به خبر