عقد تفاهمنامه دو جانبه فی مابین د افغانستان بانک و اداره انکشاف ملی ریاست جمهوری

Mpoya
شنبه ۱۴۰۰/۵/۲ - ۱۷:۱۴
عقد تفاهمنامه دو جانبه فی مابین د افغانستان بانک و اداره انکشاف ملی ریاست جمهوری

2 اسد 1400- د افغانستان بانک بر مبنای بند 2 ماده 14 قانون اساسی، فرمان جلالتمآب رییس جمهور کشور و راهکارهای اخیر دولت جمهوری اسلامی افغانستان بمنظور  رشد پایدار اقتصادی و تسهیل شرایط و روند قرضه دهی از سوی بانکهای تجارتی به سکتور خانه سازی برای شهروندان کشور، امروز یک تفاهمنامه دوجانبه را با اداره عملیاتی و حمایوی انکشاف ملی ریاست جمهوری به امضا رسانید.

در این جلسه که بشکل آنلاین برگزار گردیده بود، ابتدا محترم اجمل احمدی سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک صحبت نموده گفت که این تفاهمنامه بمنظور فراهم آوری سهولت های قرضه دهی از سوی بانکهای تجارتی هم به شرکت های خانه سازی و هم برای شهروندان مد نظر گرفته شده و تلاش خواهیم کرد تا سکتور بانکی را در مسیر قرار دهیم که نقش موثری خود را در راستای رشد اقتصادی کشور ایفا نماید.

محترم احمدی در قسمت دیگر از سخنانش افزود که د افغانستان بانک منحیث بانک مرکزی کشور با طرح و تدوین طرزالعمل های کارا و موثر نظام بانکی افغانستان را تشویق به سرمایه گذاری در پروژه های عام المنفعه می کند که همزمان هم سکتور بانکی کشور به فعالیت در آمده و هم هموطنان عزیز از سهولتهای ارائه شده چه به شکل مستقیم و چه هم غیر مستقیم مستفید شوند.

متعاقباً؛ محترم احمد وفی امین رییس اداره عملیاتی و حمایوی انکشاف ملی ریاست جمهوری ضمن قدردانی از تلاش های محترم احمدی در راستای زمینه سازی برای تسهیل شرایط قرضه دهی به سکتور های مختلف اقتصادی کشور، بخصوص قرضه مسکن برای هموطنان، گفت که زمینه سازی برای رشد پروژه های عام المنفعه از سوی بانکها میتواند نقش بارزی را در رشد و شکوفایی اقتصاد و خودکفایی افغانستان داشته باشد.

آخرین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۱/۷/۱۰ - ۱۸:۵۹
Background image

اعلاميه مطبوعاتي د افغانستان بانک!

قسمیکه مستحضر هستید از روز گذشته مکتوبی که ظاهراً از سوی اداره استخباراتی رياست 041  صادر شده باشد در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که گویا صرافان و عرضه کننده گان خدمات پولی. . .

شنبه ۱۴۰۱/۷/۹ - ۱۶:۳
Background image

د افغانستان بانک 10 میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

5 ربیع الاول 1444 - د افغانستان بانک الی مبلغ (10) میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز یکشنبه مؤرخ 6 ربیع الاول 1444 (1401/07/10) بطور لیلام بفروش می رساند. بدینوسیله از بانکها و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۵ - ۱۶:۱
Background image

از رهبری د افغانستان بانک بخاطر اجراآت موثر و مشارکت فعال در برنامه حسابدهی دولت به ملت تقدیر بعمل آمد

1444 ربیع الاول 1 - محترم عبدالقاهر (حاجی ادریس) سرپرست د افغانستان بانک بخاطر اجراآت موثر د افغانستان بانک و مشارکت فعال در برنامه حسابدهی دولت به ملت از طرف معاونیت اقتصادی محترم. . .

بازگشت به خبر