عقد تفاهمنامه سه جانبه فی مابین د افغانستان بانک، اتحادیه بانکهای افغانستان و شورای همبستگی صرافان

Mpoya
یکشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۷ - ۱۸:۴۸
عقد تفاهمنامه سه جانبه فی مابین د افغانستان بانک، اتحادیه بانکهای افغانستان و شورای همبستگی صرافان

۲۷ سرطان ۱۴۰۰ - د افغانستان بانک بمنظور توسعه دسترسی مردم به خدمات مالی و بانکی، تفاهمنامه همکاری را با اتحادیه بانکها و شورای همبستگی صرافان جهت فراهم آوری عرضه خدمات مالی و بانکی از طریق "نماینده" به امضا رسانید.

در این جلسه ابتدا محترم اجمل احمدی سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک صحبت نموده گفت که هدف این تفاهمنامه را ایجاد روحیه همکاری فی مابین بانکها و صرافان، بانکداری بدون نماینده گی و توسعه دسترسی مردم به خدمات مالی و بانکی در قرا و قصبات دوردست از شهر تشکیل میدهد.

محترم احمدی در قسمت دیگر از سخنانش افزود که د افغانستان بانک منحیث بانک مرکزی کشور همواره تلاش خواهد نمود تا زمینه رشد سکتور بانکی و غیر بانکی را در روشنایی قوانین مربوطه فراهم نماید که در نتیجه دسترسی مردم به خدمات مالی و بانکی کشور توسعه پیدا نموده و در نهایت منتج به رشد و شکوفایی اقتصاد کشور خواهد شد.

متعاقباً؛ طبق آجندا، محترم محمد سالم امید رییس اتحادیه بانکهای افغانستان که بگونه آنلاین به این جلسه وصل گردیده بود، الحاج امین جان خوستی رییس شورای همبستگی صرافان و محترم حاجی احمد شاه حکیمی عضو رهبری شورای همبستگی صرافان هریک به نوبه خویش وعده همکاری جانبین را داده و از رهبری د افغانستان بانک که این زمینه را مهیا ساختند، ابراز سپاس و قدردانی نمودند.

آخرین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۴ - ۱۶:۱۸
Background image

یک مقدار پول نقد بدست آمده از مقامات حکومت سابق، به د افغانستان بانک سپرده شد

۲۴ سنبله ۱۴۰۰- یک مقدار پول نقد که از اقامتگاه محترم امرالله صالح، معاون اول حکومت پیشین کشور و تعدادی از مقامات بلند رتبه اسبق بدست آمده بود، توسط مسئولین ا.ا.ا به د افغانستان بانک. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۶/۲۴ - ۱۵:۱۶
Background image

اطلاعیۀ د افغانستان بانک

مطابق مادۀ سی و سوم قانون د افغانستان بانک پول رایج و واحد پولی افغانستان افغانی است. بناءً از عموم افغان ها، دوایر و مؤسسات دولتی و خصوصی خواسته میشود تا در قرار داد ها و سایر معاملات. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۲۳ - ۱۵:۵۹
Background image

پیام محترم الحاج عبدالقاهر سرپرست کُل د افغانستان بانک

بسمه تعالی

پیام محترم الحاج عبدالقاهر سرپرست کُل د افغانستان بانک

الحمدالله والصلاۀ والسلام علی رسول الله

هموطنان عزیز!

د افغانستان بانک به همه هموطنان عزیز اطمینان میدهد که بانک. . .

بازگشت به خبر