تدویر سیمینار یکروزه آموزشی پیرامون اهداف، وظایف و سیاست های کُلی د افغانستان بانک در پوهنتون ننگرهار

Mpoya
یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۶:۵۹
تدویر سیمینار یکروزه آموزشی پیرامون اهداف، وظایف و سیاست های کُلی د افغانستان بانک در پوهنتون ننگرهار

۲۱  شعبان ۱۴۴۵- د افغانستان بانک سیمینار یکروزه آموزشی را در قبال اهداف، وظایف و سیاست های کُلی اش برای عده ای استادان و محصلین رشته اقتصاد، مالی و بانکی پوهنتون ننگرهار دایر نمود. در این سیمینار که در مقر پوهنتون ننگرهار تدویر یافته بود، حدود ۲۰۰ تن محصل اشتراک داشت.

در افتتاح این سیمینار محترم شیخ انعام الله مدنی رییس پوهنتون ننگرهار صحبت نموده، حضور هیئت د افغانستان بانک در این پوهنتون را خوش آمدید گفته و تدویر این چنین برنامه ها را برای آگاهی محصلین با اهمیت خواند.

 محترم مدنی افزود که بانکها نقش موثری در رشد اقتصادی کشور ها دارد و زمانی این امر محقق می شود که همکاری مردم بخصوص جامعه اکادمیک با سکتور هماهنگ و منسجم شود. او این اقدام د افغانستان بانک را در قسمت تحکیم و تنظیم روابط با جامعه اکادمیک ستود و از محصلین خواست تا با فراگیری داشته های این سیمینار با د افغانستان بانک و سکتور بانکی خود همکار شده و از روند بهبود سکتور بانکی حمایت کنند.

در قسمت دیگر این سیمینار محترم دوکتور محمد یوسف سلیم آمر عمومی بانکداری اسلامی به نماینده گی از رهبری د افغانستان بانک صحبت کرده و نقش نهاد های اکادمیک و پوهنتون ها را در سمت و سو دادن افکار و تنویر اذهان عامه مهم خوانده و هدف این سیمینار را آگاهی محصلین و نهاد های اکادمیک از فعالیتها، سیاست ها و دستاورد های عمده د افغانستان بانک عنوان نمود.

محترم یوسف سلیم آمر عمومی بانکداری اسلامی د افغانستان بانک در قسمت دیگر صحبت های اش پیرامون تطبیق موثر سیاست های پولی، ثبات ارزش افغانی، کنترول انفلاسیون، معیاری سازی صرافی ها و عرضه کننده گان خدمات پولی و توسعه بانکداری اسلامی معلومات داده و با ارایه آمار و ارقام از دستاورد های د افغانستان بانک یادآوری نمود.

در این سیمینار آموزشی پریزنتیشن های مفیدی پیرامون میکانیزه سازی صرافی ها و عرضه کننده گان خدمات پولی، انجام معاملات بانکداری اسلامی با مصونیت و به هدف توزیع عادلانه ثروت، بهبود سکتور بانکی و فراهم آوری زمینه دسترسی به خدمات مالی مصون، سهل و با کیفیت توسط محترمان هریک مفتی عبدالله آخندزاده معاون آمریت بانکداری اسلامی د افغانستان بانک، شاه پور میاخیل معاون آمریت نظارت از موسسات مالی غیر بانکی، خالد واحدی معاون آمریت توسعه خدمات مالی د افغانستان بانک، عبدالحسیب امانت مدیر کمیته ثبات مالی د افغانستان بانک و تاج محمد تمکین اقتصاد دان ساحوی زون شرق د افغانستان بانک ارایه گردید.

در پایان این سیمینار میز مدوری برای پرسش و پاسخ تدویر و طی آن بحث آزاد و تبادل نظر روی اهداف، وظایف و دستاورد های مهم د افغانستان بانک بین محصلین، استادان پوهنتون ننگرهار و مسوولین د افغانستان بانک صورت گرفت.

آخرین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۳/۲/۳۰ - ۱۴:۳۶
Background image

دیدار سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک  با معاون سرمنشی سازمان ملل متحد

10 ذوالقعدة الحرام 1445 محترم هدایت الله بدری سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک با محترمه رزماری دیکارلو معاون سرمنشی سازمان ملل متحد، در دفتر مرکزی د  افغانستان بانک ملاقات نموده و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۲/۲۶ - ۱۶:۹
Background image

تدویر مجلس بمنظور تسهیل دسترسی مردم به خدمات بانکی معیاری در کشور

 6ذوالقعدة الحرام 1445- نشستی تحت رهبری محترم نوراحمد آغا معاون اول د افغانستان بانک در تالار شورای عالی این بانک برگزار گردید که هدف آن تسهیل دسترسی مردم به خدمات معیاری، ارزان و با. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۲/۱۰ - ۱۳:۵۷
Background image

د افغانستان بانک 16 میلیون دالر امریکایی را لیلام میکند

  20شوال المکرم 1445- د افغانستان بانک الی مبلغ (16) میلیون دالر امریکایی را طی داوطلبی به روز سه شنبه مؤرخ 21 شوال المکرم 1445 (11/02/1403) بطور لیلام بفروش می رساند. بدینوسیله از. . .

بازگشت به خبر